Usługi pogrzebowe JOTES

Kredytowanie kosztów pogrzebu w ramach zasiłku ZUS

Jotes | Dom Pogrzebowy

Śmierć bliskiej osoby często jest niespodziewaną, nagłą sytuacją. Wiele osób nie jest przygotowanych na takie odejście, nie tylko emocjonalnie, ale również finansowo. Organizacja pogrzebu związana jest z wieloma formalnościami, jakie musi wypełnić rodzina Zmarłego. W tak bolesnej i stresującej sytuacji jest to trudne, dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych Klientów pomagając w dopełnieniu wszelkich spraw urzędowych.

Zasiłek pogrzebowy Lubin - usługi pogrzebowe na kredyt

Sprawy finansowe związane ze śmiercią i pogrzebem regulowane są także przez odpowiednie akty prawne i ustawy, w szczególności dotyczy to instytucji takich jak ZUS i KRUS zajmujących się ubezpieczeniami społecznymi. W związku z tym rodzina osoby zmarłej ma prawo do zasiłku pogrzebowego.

Zasiłek pogrzebowy w pełnej kwocie przysługuje członkom rodziny zmarłego – ubezpieczonego – w pierwszej linii pokrewieństwa: rodzicom , dzieciom , rodzeństwu , współmałżonkom.

Z kolei wszystkim członkom rodziny nie w pierwszej linii pokrewieństwa, tj. kuzyn ( ka ), ciocia, wujek, synowa, zięć, szwagier ( ka ), bratanek ( nica ), siostrzeniec ( nica ), (gdy zmarły posiada świadczenia) przysługuje zasiłek pogrzebowy do wysokości poniesionych kosztów pogrzebu. Czyli wtedy kwota zasiłku automatycznie pomniejsza się o koszty pogrzebu. Zasiłek pogrzebowy przysługuje w wysokości 200 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia obowiązującego w dniu śmierci osoby, której koszty pogrzebu zostały poniesione.

Od 1 grudnia 2010 r. do 28 lutego 2011 r. kwota zasiłku wynosiła 6 406,16 zł. Niestety w kolejnych latach wysokość zasiłku uległa obniżeniu. Od dnia 01 marca 2011 roku kwota zasiłku pogrzebowego wynosi 4.000 zł. Zakład pogrzebowy Jotes oferuje pomoc w ubieganiu się o zwrot zasiłku pogrzebowego z ZUS, KRUS, WBE, MSWiA. Zasiłek pogrzebowy z ZUS lub KRUS zawsze wypłacany jest po pogrzebie, dlatego oferujemy Państwu możliwość kredytowania kosztów pogrzebu. Rozwiązanie sprawdza się w przypadku braku środków finansowych, ponieważ ZUS wypłaca zasiłek pogrzebowy zazwyczaj w terminie do 30 dni od dnia złożenia pełnej dokumentacji. W Państwa imieniu nasza firma pomoże załatwić wszystkie formalności związane z organizacją pochówku i wypłatą zasiłku pogrzebowego (USC, ZUS, KRUS, zarząd cmentarza) bez pobierania prowizji. Wystarczy udzielić nam upoważnienia.

Sprawy wypłaty zasiłków można załatwić w naszym biurze po spisaniu umowy pogrzebowej. Poprzez kredytowanie kosztów usług w ramach zasiłku mamy możliwość natychmiastowej pomocy Rodzinie w nagłej potrzebie.

Kredytowanie kosztów pogrzebu Lubin - wsparcie finansowe w ramach zasiłku

W naszym zakładzie pogrzebowym załatwiamy formalności, także wspomnianych już kredytowanych kosztów pogrzebu. W ramach zwrotu zasiłku ZUS oferujemy możliwość kredytowania pogrzebu. Rozliczenie uwzględnia różnicę między kosztami pogrzebu a wysokością zasiłku pogrzebowego. Koszty pogrzebu wyceniane są indywidualnie w zależności od oczekiwań i możliwości finansowych każdego klienta. Obecnie na rynku jest coraz więcej firm pożyczkowych, udzielających wsparcia finansowego na pogrzeb, na zasadach podobnych jak w przypadku kredytów konsumenckich.

Wykonanie tej usługi następuje po wcześniejszym ustaleniu według 2 opcji:

  • dana usługa za pogrzeb ma być kredytowana w zasiłku pogrzebowym, a ewentualna dopłata zostanie kredytowana poprzez bank
  • cała usługa pogrzebowa za pogrzeb ma być kredytowana poprzez bank.

 

W większości przypadków wykonanych zleceń usług pogrzebowych, koszt pogrzebu kredytuje się w zasiłku pogrzebowym poprzez podpisanie przez wnioskodawcę odpowiednich dokumentów. Jeśli koszt pogrzebu przekroczy kwotę zasiłku pogrzebowego, to klient dopłaca różnicę kosztów do zasiłku pogrzebowego. Natomiast jeśli koszt pogrzebu jest niższy niż zasiłek pogrzebowy, to różnicę kosztów wypłacamy w dniu podpisania umowy. Zapewniamy naszym Klientom kredytowanie pogrzebu w ramach zasiłku pogrzebowego ZUS, KRUS czy MSWiA. Różnicę między kosztem pogrzebu a wysokością zasiłku – zobowiązujemy się wypłacić najszybciej, jak to tylko możliwe.

Wybierając kredyt na pogrzeb najlepiej zwrócić uwagę na to, ile wyniesie stopa oprocentowania kredytu w ofercie. Kredyt gotówkowy uznawany jest często za bezpieczny, warto jednak zobaczyć, ile wyniesie miesięczna rata. Kredyt pogrzebowy nie różni się od bankowych kredytów konsumenckich. W zależności od zdolności kredytowej wynosi od kilkuset do nawet 30 tys. zł. Wiele zakładów pogrzebowych i banków umożliwia spłacanie go w ratach miesięcznych, które spłacać można zwykle do 3 lat, oprocentowanie kredytu wynosi najczęściej 12-13 proc. Kwota kredytu zależna jest od naszych wpływów na konto – im więcej zarabiamy, tym wyższą pożyczkę bez zbędnych formalności uda nam się otrzymać. Zakłady pogrzebowe pozwalają na rozłożenie opłat na raty. Wtedy będziemy mogli część wydatków zwrócić w mniejszych ratach miesięcznych, nawet przez kilka lat. Oczywiście, takie pożyczki jest oprocentowane i oferowane na takich samych warunkach, jak w przypadku kredytów konsumenckich.

Zakład pogrzebowy Jotes

W tych trudnych dla Państwa chwilach zapewni Państwu pomoc we wszystkich kwestiach związanych z organizacją pogrzebu.

Pełna oferta

2024 © Copyright all reserved. Created with love by  AdAwards