Jakie kwiaty na pogrzeby Lubin? Symbolika kwiatów

kwiaty na pogrzeb

2024-03-22

 

Kwiaty na pogrzeb mogą różnić się od siebie nie tylko kolorem, ale także znaczeniem. To ważny element kultury żałoby. Często są używane jako ozdoba trumny. Kwiaty symbolizują piękno i wyjątkowość życia, a także ulotność chwil.

Jakie kwiaty na pogrzeby Lubin?

Śmierć bliskiej osoby to trudny moment. Nawet gdy jest spodziewana. Wiąże się z wieloma wyzwaniami: trzeba zawiadomić krewnych i znajomych oraz zorganizować pochówek. Czekają nas oficjalne wizyty w urzędach (chociażby w celu uzyskania zasiłku pogrzebowego) i domu pogrzebowym. Większość firm funeralnych pomaga w doborze dekoracji kwiatowych. Sprawdź, jakie kwiaty będą odpowiednie, aby złożyć hołd zmarłemu.

Jaki kolor powinny mieć kwiaty?

Nieoczywistym wyborem są kolorowe kwiaty. Na pierwszy rzut oka nie nadają się na tego rodzaju uroczystość, bo kojarzą się z radością. Jednak rodzina osoby zmarłej, która wybierze kwiaty w jej ulubionym kolorze nie popełni błędu składając niebieskie czy żółte kwiaty na miejscu pochówku.

Szczególnie szlachetnie i elegancko mogą wyglądać fioletowe kwiaty. Ich barwa oznacza wyjątkowość i uznanie, dlatego są chętnie stosowane we florystyce pogrzebowej.

Symbolika kwiatów

Kwiaty na pogrzeb są wybierane według własnego gustu lub upodobań zmarłego. Jednak mało kto wie o znaczeniu poszczególnych rodzajów kwiatów. Co one symbolizują?

  • Róża symbolizuje miłość i oddanie. Ciemnoczerwone i czarne róże oznaczają pasję i miłość, ale także rozpacz. Te o jasnym kolorze wyrażają czułość, powściągliwość i czystość (białe róże) lub przyjaźń (żółte róże).

  • Goździki to symbol przyjaźni. Hojności, a także boskiej i ludzkiej miłości i lojalności. Kwiat w kolorze białym oznacza nadzieję i lojalność, natomiast w kolorze czerwonym lub różowym - przyjaźń i miłość.

  • Tulipany są symbolem szczęścia, piękna, uczucia i miłości. A także przemijania.

  • Lilie oznaczają niewinność, nadzieję, czystość miłości, serca i śmierci. Ucieleśniają łaskę i przebaczenie.

  • Kalia jest uważana za kwiat zmarłych. Oznacza nie tylko nieśmiertelność, ale także elegancję i piękno, oddanie i uwodzenie.

  • Gerbera jest używana w kwiatach pogrzebowych, mimo że w rzeczywistości nie jest symbolem żałoby. Oznacza ciepło, siłę i miłość. Jest używana jako znak nadziei.

  • Chryzantema symbolizuje miłość ponad śmiercią, szczerość i długie życie.

  • Orchidee prezentują piękno, bogactwo i moc. Ich różnorodność gatunkowa i silna wola przetrwania również symbolizują spryt.

  • Niezapominajka zawiera swoje znaczenie w nazwie: pożegnanie, lojalność i pamięć w miłości.

Kwiaty na pogrzeb - cięte, czy sztuczne? Zakład pogrzebowy radzi

Zazwyczaj układa się na trumnie małe bukiety i luźne, pojedyncze kwiaty. W ten sposób pogrążeni w żałobie mogą pożegnać się i dać zmarłemu coś osobistego.

Sztuczne kwiaty nie są dobrym pomysłem, mimo że ich jakość i wygląd nie odbiega od tych prawdziwych. Kompozycje ze sztucznych kwiatów nadają się do grobowej dekoracji, np. na Wszystkich Świętych. Ich atutem jest odporność na warunki atmosferyczne i fakt, że nie więdną.

2024 © Copyright all reserved. Created with love by  AdAwards